Mikor megérik az idő, és a bimbó kinyílik végre, akkor a gyökerek, a levelek, és mind-mind a növény összes többi része összemosolyog, és jogos büszkeséggel gondolja:
– A mi virágunk!
A virág többnyire nem gondol erre. Nem gondol az ősökre, akiktől a tehetségét, az erejét kapta.
Persze, a kinyílásért neki magának kell megküzdenie.
De hogy ő egyáltalán létezik – az már nem az ő érdeme.
Idén a lányom, Szabó Réka Zsófia másodszor táncolt az újévi Mága-showban.
Elismerésem a sok munkáért, amit elvégzett azért, hogy ezt megtehesse. Büszkén mondhatom:
– Ez az én virágom is.
És csendes alázattal köszönöm meg az őseimnek, hogy odaadták azt, amit adhattak. A saját küzdelmeik gyümölcseit.


Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: